Sıkça Sorulan Sorular

TÜGİAD - BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ

STAJYER GİRİŞİMCİ YARIŞMASI

Sıkça Sorulan Sorular

1-) Stajyer girişimci yarışması nedir?

Stajyer girişimci yarışması TÜGİAD’ın Bahçeşehir Üniversitesi işbirliğiyle düzenlediği üniversite bünyesinde öğrencilerin fikirlerine önem veren, onları girişimci olmaya davet eden bir organizasyondur. Bunun için gerekli ortamı oluşturan öğrencilerin fikirlerine değer veren, onların gelişimine katkı sağlayan bir yarışmadır.

2-) Yarışmanın dili nedir?

Yarışmanın dili Türkçe’dir.

3-) Yarışmanın amacı nedir?

TÜGİAD’ın öğrencilerin kendilerini geliştirebilmeleri ve ilerde iş hayatına atıldıklarında onlara tecrübe kazanmalarını sağlayacağı ortamı oluşturmaktır. Bunu yarışma sonunda derece kazanan öğrencilere sağladığı imkanlar doğrultusunda onların okulda öğrendikleri teori kısmının, pratiğe geçiş aşamasını sağlamaktır.

4-) Yarışmanın başvuru şartları nelerdir?

Başvuru sürecinde yazılan kurallara harfiyen uymak gerekmektedir. Katılımcıların Bahçeşehir Üniversitesi’nde Önlisans, Lisans veya Yüksek Lisans programlarının birinde öğrenci olması gerekmektedir.

5-) Yarışmaya ne zaman başvurabilirim? Başvuru süreci ile ilgili bilgi verebilir misiniz?

Başvuru süreci 3 Mayıs 2018 tarihinde başlayıp 12 Ekim 2018 tarihinde sona erecektir. Bu tarihler arasında stajyergirişimci@tugiad.org.tr adresi üzerinden kurallara uygun eksiksiz başvuru yapabilirsiniz.

6-) Yarışmaya birden fazla proje ile katılabilir miyim?

Yarışma kurallarına uygun birden fazla proje ile katılım sağlayabilirsiniz.

7-) Daha önce sunulan bir proje fikri ile başvurulabilir mi?

Daha önce telif hakkı alan bir proje ile stajyer girişimci yarışmasına katılım sağlayamazsınız.

8-) Yarışmanın ana etapları nelerdir?

Yarışma ön eleme, jüriye sunum, staj ve son değerlendirme olmak üzere 4 ana etaptan oluşmaktadır. Detaylarını başvuru süreci ve kurallar bölümünde görebilirsiniz.

9-) Ön değerlendirme kriterleri nelerdir?

Projeler, katılımcının projesinin uygulanabilir, ülke ekonomisi için katkı sağlar nitelikte, istihdam yaratma potansiyelinin, benzer veya muadil ürünlere karşı rekabetçi, toplumsal ve ahlaki kurallara uygun olması kriterlerine göre değerlendirilecektir.

10-) Yarışmanın kazananına verilecek ödül nedir?

Yarışma sonunda dereceye giren katılımcılar TÜGİAD tarafından belirlenen üyeler ile staj imkanına, kendilerini geliştirme ve gösterme fırsatına sahip olacaktır. Eğer yatırımcı projeye onay verirse o projeye yatırım yapacaktır.

11-) Öğrenci olarak TÜGİAD’a destek vermek istiyorum. Ne yapabilirim?

Derneğimizle iletişimde olarak ve sosyal medya hesaplarından çalışmalarımızı takip ederek, uygun faaliyetlere katılmanız mümkün olabilecektir. Ayrıca TÜGİAD Akademi’ye başvurmanız da mümkündür.

12-)Yarışmaya sadece bireysel mi katılınabilir?

Girişimci adayı isterse bireysel olarak katılabilir, isterse grup olarak katılabilir. Grup olarak katılımlarda 3 kişiden fazla kişiyle başvurulamaz.

  • Girişimcilik Komisyonu